ראיון עם טוריה על תהליך הפאת' אוף לוב
path of love israelראיון עם טוריה, מנחת סדנאות בכירה ברחבי העולם על תהליך ה Path Of Love הבסיס, המטרות, והזווית האישית שלה על התהליך, למי זה מתאים ומה מקבלים ממנו. הפאת אוף לוב, הוא תהליך אינטנסיבי ומובנה בו נתמכים המשתתפים להתמקד בצורה טוטאלית בפוטנציאל הטמון בהם. התהליך מתקיים בארץ זוהי השנה הרביעית ברציפות.

תרגום: קאביו.


path of love israelראיון עם טוריה, מנחת סדנאות בכירה ברחבי העולם על תהליך ה Path Of Love הבסיס, המטרות, והזווית האישית שלה על התהליך, למי זה מתאים ומה מקבלים ממנו. הפאת אוף לוב, הוא תהליך אינטנסיבי ומובנה בו נתמכים המשתתפים להתמקד בצורה טוטאלית בפוטנציאל הטמון בהם. התהליך מתקיים בארץ זוהי השנה הרביעית ברציפות.

תרגום: קאביו.

.


שאלה: מהו הבסיס, והמטרה העקרונית של הפאת' אוב לאב?

טוריה: להביא אנשים יותר להתחבר לעצמם, ולהביא אהבה בלתי מותנית אל חייהם. וגם, לאפשר להם לראות ולחוות מה הם באמת רוצים בחיים. מדוע הם כאן? מהו הדבר אליו הם כמהים? מהו הדבר שאתה רוצה מלבד ילדים, נכסים, כסף וכרטיס אשראי (ואין כל רע בכל אלה) אבל האם זה הדבר שבשבילו אתה כאן?

התהליך מביא לידי ביטוי את הכמיהה לפוטנציאל האמיתי שלנו, להתחבר עם הטבע האמיתי שלנו, להתחבר עם האלוהות הנמצאת בתוך כולנו, אך לעתים קרובות נשכחת. באיזשהו אופן זוהי תרפיה אקזיסטנציאליסטית, אם תרצה לקרוא לזה כך.

מי או מה היו ההשראה לסדנה, וכיצד היא פותחה?

מקורה של הסדנה בארצות הברית, שם היה שמה "נס האהבה" (Miracle of Love), וישנה קבוצה של אנשים שעדיין מפעילה אותה שם. מבנה הסדנה לקוח מבחור ששמו לו סטול, שהשתמש בו בהאוואי, אך אנו שינינו ושיפרנו אותו כך שכל אחד יוכל להצטרף ולקפוץ פנימה.

האם היה אירוע מסויים בחייך שהאיץ בך ללכת בכיוון מסויים זה?

מותו של חבר קרוב שלי. הוא מת באופן פתאומי ומאד לא צפוי, וזה הביא את המוות אל תוך חיי באופן שהימם אותי. הוא היה מודט, והיה עדיין צעיר, וכאשר הוא פתאום חלה איבדתי אמון בחיים, במדיטציה ובעצמי. נגעתי ברובד עמוק של חוסר אונים, שחירפן אותי, והעלה הרבה פחד וכאב. הרגשתי שעלי להתמודד עם שניהם באופן עמוק וקיומי, כי המוות יקרה בסופו של דבר לכולנו. וכיצד ניתן להתמודד עם זה? איך אוכל לחיות את חיי בדרך יפה ובעלת ערך, כך שכשאמות אוכל למות בזרועות פתוחות עם שלווה בלבי.

מהזווית האישית שלך – איך התהליך שינה אותך באופן אישי, ובמה שונים חייך כיום?

התהליך הביא יותר כנות לחיי, כנות רגשית ותחושה של אמון עמוק בעצמי, שאני שווה, ושחיי הם תהליך של התעוררות לאמת. הוא באמת איפשר לי להרגיש את הכאב, הדמעות והצער העמוקים ביותר שיש בתוכי. הוא עדיין גורם לי בכל יום לשים לב שלא להפריד את עצמי מהחיים, מהאהבה ומהעולם, ותמיד להתבונן ולשים לב אם זה כן קורה. אני תמיד שואלת את עצמי: מהם המחסומים שאני שמה? … אחד הכלים בהם אנו משתמשים בסדנה הוא "כל המחסומים הם בצד שלי", אם אתה באמת מכניס את זה ללבך, זו גישה חזקה מאד כלפי החיים והאהבה.

מהם, לדעתך, החוזקות והכשרונות המיוחדים שלך, שאותם את יכולה לחלוק, וכך לעזור בתהליך הטרנספורמציה של אנשים אחרים?

אני מרגישה שחוויתי הרבה במהלך חיי, ממוות ופרידה, דרך גידול בתי ואז להיפרד ממנה, אני מרגישה שיש לי הרבה נסיון חיים, ושלעתים זה מעניק לי תבונה. יש לי גם מיומנויות תרפויטיות רבות. אני מטפלת בטראומה על ידי פתיחת הגוף הרגשי, מנחה קונסטלציה משפחתית, עבודת מהות (essence work), פסיכולוגיית אגו, וטכניקות רבות נוספות, ובמסגרת כל אלה אני מוצאת את דרכי לעבוד עם אנשים, בגישה מהודקת ואקלקטית. אני אוהבת את עבודתי, אני אוהבת לשמש כמובילה במסעם של אנשים לגילוי היופי שיש בתוך כל אחד מהם. ויש גם 20 שנות תרגול מדיטציה, שהותי עם מורה רוחני, ודרכי למציאת כוחי הנשי והערך העצמי שלי. ואני אכן מגלה יותר ויותר שנשים יכולות כיום להיות חזקות, בולטות, ושיש להן הרבה מה לומר ולתרום בחיים האלה מלבד הולדת ילדים, דאגה לבעלים וכו'

למה אנשים יכולים לצפות כאשר הם יוצאים לדרך עם הפאת' אוב לאב?

זה תהליך אינטנסיבי, עם עבודה חזקה של חשיפה רגשית, המוכלת בסביבה מאד אוהבת ותומכת. בקבוצה יש בין 30 ל-45 משתתפים, ומספר דומה של אנשי צוות, שעברו את התהליך ופשוט רוצים להיות שם כדי לעזור ולתמוך ביציאתם לאוויר העולם של כל כך הרבה יצורים יפיפיים. זהו תהליך בו אתה באמת פוגש את כל המושגים והרעיונות שמשאירים אותך מופרד מעצמך. זהו תהליך מלא להט.

עד כמה המסע הזה מציב אתגר וקושי עבור אנשים?

הוא מאתגר מאד, ואתה צריך לרצות להיות בו עם הלהט והטוטאליות שלך, ועם כמיהה חזקה, או אולי נקרא לזה תשוקה חזקה, לאמת. הוא מאד מובנה, אתה נמצא עם אנשים אחרים כל הזמן, אך בשתיקה. אין קשר עם אנשים שמחוץ לתהליך. זהו מעין מיכל או כלי קיבול בטוח ואוהב לגילוי העומק הבלתי מוגבל של עצמך.

האם הפאת' אוב לאב הוא תהליך משחרר?

הוא יכול להיות משחרר מאד, אם אתה באמת מאפשר לו לסחוף אותך ומשקיע בו את עצמך לחלוטין. אנו מספקים מיכל מאד מהודק ואוהב, ואנו תמיד אומרים שהכיוון אליו צריך ללכת המשתתף תלוי בו. אבל יש הזדמנות של ממש להשתחרר ממושגים ורעיונות שמשאירים אותך הרחק מהחיים ומאהבה, ויותר מכל, מעצמך. כמעט כל אחד חש כאב כאשר הוא מופרד מיופיו שלו, מהאהבה הבלתי מותנית ומהקבלה העצמית, וכאן יש לך הזדמנות לעמוד מול הכאב הזה, להרגיש אותו ולהפוך אותו לאהבה.

מהם השלבים של הסדנה?

התהליך עצמו חסוי, כך שאינני יכולה לגלות מהם השלבים. כל שאוכל לומר הוא, שהוא מתנהל בעדינות ובזהירות, ושזהו תהליך שיעזור לך ללכת פנימה ולמצוא מקום עמוק יותר בתוך עצמך, שבדרך כלל מרגיש אמיתי יותר מחוויית החיים הרגילה שלנו. למצוא מקום של אמון עמוק ואהבה בלתי מותנית, וקבלה של עצמך ואחרים.

איזה ניסיון ומיומנויות מביאים המנחים לסדנה?

כל המנחים הם אנשים בעלי כישורים תרפויטיים, שאומנו על ידינו בתוכנית זו במשך שנים רבות, וחלקם עובדים עם אנשים בתחום הטיפול הפסיכולוגי שלהם ומובילים קבוצות משלהם.

מהם הפחדים הנפוצים ביותר שחוסמים או שולטים באנשים, לפי נסיונך?

לעתים קרובות, המחסום הגדול מכולם הוא שלאנשים יש חוסר באהבה עצמית או קבלה עצמית, הם אינם בוטחים בעצמם, יש להם ערך עצמי ו/או שכבה חזקה של ויתור בתוכם. או שהם חשים שהם צריכים לשנות משהו בחייהם, אך עדיין לא יודעים כיצד לעשות זאת.

מאחר שהפאת' אוב לאב הוא חיבור בין מיינד, גוף, רגש ורוח, עד כמה הוא יכול להועיל לאנשים שיש להם בעיה בריאותית או התמכרות?

זהו תהליך מאומץ, כך שאנשים צריכים להיות בריאים ובעלי יכולת לדאוג לגופם. עבור אנשים עם התמכרות זהו למעשה תהליך נפלא, ובאמת עוזר, במיוחד אם אתה רוצה להפסיק לעשן, והיו לנו גם משתתפים שהגיעו לאחר שעשו את תוכנית 12 הצעדים של אלכוהוליסטים אנונימיים, ועשו את הפאת' אוב לאב, וזה הועיל להם מאד.

האם יש זוגות רבים שעוברים את הטרנפורמציה של הפאת' אוב לאב ביחד, או שזה צריך להיות תהליך אישי?

תמיד יש לנו זוגות בסדנה. הם נפרדים זה מזו, ועם זאת באותו תהליך, וזה יכול להועיל מאד למערכת היחסים. לעתים קרובות זה מאפשר לשניהם להתפתח, לחוות, ולהיות עם עצמם, ואז כשהתהליך מסתיים, הם פוגשים זה את זו באופן שונה לחלוטין.

האם אנשים שעברו את הפאת' אוב לאב מרגישים העמקה של מערכות היחסים שלהם עם אנשים אחרים?

כן, בהחלט. משום שאתה מתבונן כיצד אתה מפריד את עצמך מאחרים, ואם אתה יכול להישאר פתוח, זה יוצר שינוי מיידי בתקשורת, ובחוויית החיים. זה נותן לאנשים את האומץ להיפתח ולא להגן על לבם, ואז מתאפשר מפגש עמוק הרבה יותר.

לאחר שאנשים סיימו את הפאת' אוב לאב, איך הם מאמצים את העקרונות בחייהם וממשיכים לגדול?

ישנן מדיטציות המתקיימות באופן סדיר וקבוצת תמיכה שאנו מציעים כאן, וברחבי העולם. הם יכולים גם לעשות הרבה בבית, בעצמם. בסוף התהליך הם מקבלים מערכת תמיכה, וגם עזרה מאיתנו לגבי כיצד להמשיך. אנשים גם מקבלים כלים ברורים לעבודתם הפנימית, שהם יכולים ליישם בחיי היום יום. אלו הם כלים יעילים ורבי עוצמה.

תהליך הפאת אוף לוב יתקיים השנה בסוכות בין התאריכים ה2 ל8 באוקטובר
כל הפרטים נמצאים בלינק הזה